عناوین جدید
تبلیغات

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز
غلامحسین محسنی اژه‌ای جزئیات آخرین وضعیت پرونده سعید مرتضوی و مه آفرید خسروی را تشریح کرد.

به گزارش پاسخ نیوز به نقل از  فارس، غلامحسین محسنی اژه‌ای در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر اینکه رئیس جمهور روز گذشته در ابلاغی به معاون اول خود دستور شناسایی و مجازات مفسدان اقتصادی و ویژه‌خواران را صادر کرده است آیا قرار است مسئولیت برخورد با این افراد از قوه قضائیه گرفته شده و دولت مسئول رسیدگی به آن باشد، گفت: به طور قطع همانطور که در گذشته نیز گفته بودیم دستگاه قضایی از همکاری دولت برای شناسایی و برخورد با مفسدان و ویژه‌خواران استقبال می‌کند.

وی افزود: خود شما می‌دانید که در گذشته هم یکی از مشکلات ما رسیدگی به پرونده برخی از همین افراد بوده است.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: البته به این نکته توجه داشته باشید که مجازات این افراد در حوزه اختیارات دستگاه قضایی کشور است و به نظر می‌رسد که رئیس جمهور از مطرح کردن این تعابیر قصد و نیت دیگری داشته است.

وی گفت: به هر تقدیر، ما امیدواریم تا با این اقدام بسیار میمون و مبارک رئیس جمهور بتوانیم کسانی که اموال مردم را به ناحق تصاحب کرده‌اند را شناسایی و به سزای عملشان برسانیم.

محسنی اژه‌ای همچنین درباره آخرین سرنوشت رسیدگی به پرونده فساد اقتصادی نیز گفت: محکومان این پرونده در زندان به سر می‌برند و در حال گذراندن دوره محکومیت خود هستند.

وی تصریح کرد: بخشی از اموال مه‌آفرید خسروی نیز به مزایده گذاشته شده و به فروش رفته و برخی هم نظیر آن شرکت‌های بزرگ مثل فولاد خوزستان هنوز به فروش نرفته است.

دادستان کل کشور درباره آخرین وضعیت پرونده سعید مرتضوی هم گفت: این فرد دو پرونده دارد که یکی در دیوان عالی کشور در حال بررسی است و دیگری در دادسرای تهران مفتوح است.

سخنگوی قوه قضائیه خاطرنشان کرد: یک بحثی هم در رابطه با تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در مجلس وجود دارد که در این رابطه هنوز پرونده‌ای به دستگاه قضایی ارجاع نشده که در صورت ارجاع قطعاً رسیدگی به آن هم آغاز خواهد شد./


منتظر نظر شما هستیم !


تاريخ ۸ دی ۱۳۹۲      
کد انحصاری خبر کد خبر: 13948      
چاپ این مطلب چاپ این مطلب