عناوین جدید
تبلیغات

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوزنیویورک تایمز:

روزنامه آمریکایی با اشاره به قول اقتصادی و انتخاباتی سال ۱۳۹۲ حسن روحانی درباره توافق هسته‌ای نوشت: در بهترین شرایط باید گفت که منافع اقتصادی برجام، «ناچیز» بوده است.

به گزارش پاسخ نیوز ، در ادامه تحلیل‌ها درباره تاثیرات برجام بر اقتصاد ایران، یک رسانه‌آمریکایی در مطلبی تاکید کرده که منافع توافق هسته‌ای برای ایران ناچیز بوده است.

«نیویورک تایمز» گزارشی مفصل و البته جهتدار درباره انتخابات پیش رو در ایران با این عنوان منتشر کرده است: «ایرانی‌ها امید کمی دارند که انتخابات (پیش رو) سبب کاهش فشارهای اقتصادی شود».

گزارش این روزنامه آمریکایی توسط خبرنگار مستقر آن در تهران منتشر شده و در آن طبق معمول رسانه‌های غربی تصویری جهتدار از سیاست داخلی ایران و همچنین سیاست خارجی آن در منطقه ارائه شده است.

در متون زیر بخش‌هایی از این گزارش آمده است:

«در حالی که سرمایه‌گذاران خارجی اغلب گفته‌اند که قصد مراودات و تبادلات تجاری با ایران را دارند اما نامشخص است که آنها بتوانند به شروع رونق اقتصادی کمک کنند. به جز استثناهای معدود، سرمایه‌گذاران خارجی در حال امضای تفاهم‌نامه‌ها هستند و نه قراردادهای واقعی.

بسیاری نگرانی دارند که دولت ترامپ شاید بانک‌های بزرگ بین‌المللی را که تعامل با ایران را انتخاب کنند، تنبیه و مجازات کنند اگر که این بانک‌ها تحریم‌های غیر هسته‌ای آمریکا را لغو کنند.

تنها بانک‌های بزرگ می‌توانند تامین مالی مورد نیاز برای پروژه‌های زیرساختهای مولد شغل که ایران به شدت به آن نیاز دارد را تامین کنند.

رئیس‌جمهور حسن روحانی امید داشت که تاکنون برای (حل) این مشکلات، پیشرفت حاصل کرده باشد. او در سال ۱۳۹۲ با قول نیروی تازه بخشیدن به اقتصاد ایران با حصول توافق هسته‌ای، پایان دادن یا رفع تحریم‌هایی که ایران را از تجارت بین‌المللی منع کرده و بازکردن کشور به روی سرمایه‌گذاری خارجی، مبارزات انتخاباتی کرد.

او توافق هسته‌ای را محقق کرد اما در بهترین شرایط باید گفت که منافع اقتصادی آن ناچیز بوده است. در حالی که ایرانی‌ها که بسیاری از آنها فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند، الان بیشتر و سخت‌تر کار می‌کنند که بتوانند از پس هزینه‌ها و مخارجشان بر بیایند».

انتهای پیام/

 


بخش نظرات بسته شده است .


تاريخ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶      
موضوعات سیاسی   
کد انحصاری خبر کد خبر: 39693      
چاپ این مطلب چاپ این مطلب