عناوین جدید
تبلیغات

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوزرئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به شیوع بیماری‌های واگیر در جامعه، گفت: نقشه راه حوزه سلامت مازندران تدوین می‌شود.

به گزارش خبرگزاری پاسخ نیوز ، سید عباس موسوی در مراسم افتتاح شبکه بهداشت و درمان شهرستان کلاردشت با تاکید بر اینکه نیازهای حوزه سلامت باید متفاوت از گذشته دیده شود، اظهار داشت: اگر در حوزه سلامت به صورت سنتی نگاه کنیم موفق نخواهیم بود.

وی با بیان اینکه امروز سلامتی و رفاه کامل در حوزه روانی، جسمی و معنوی است، اظهار داشت: در گذشته بیماری واگیر دار یکی از مشکلات حوزه سلامت بوده ولی امروز با افزایش زیر ساخت‌های حوزه سلامت این بیماری‌ها کاهش پیدا کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، بیماری‌های غیر واگیر را چالش امروز جامعه دانست و افزود: امروزه با تغییر سبک زندگی بیماری‌های قلبی، فشار خون و دیابت افزایش پیدا کرده است.

وی به ترسیم نقشه راه حوزه سلامت تاکید کرد و گفت: این مسئله نیازمند فرهنگ‌سازی بوده تا خدمات اصلی را به مردم ارائه دهیم.

موسوی، گران‌ترین و سخت‌ترین اقدام در حوزه سلامت را تامین نیروی انسانی دانست و بیان کرد: نیروهای تخصصی در شهرستان‌های بزرگ فعالیت کنند که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته جهت جذب آن ها اقدام لازم انجام می شود.

وی ظهار امیدواری کرد: با احداث شبکه بهداشت زنجیره سلامت در شهرستان کلاردشت تکمیل شود.

سلامت روانی در خانواده‌ها جدی گرفته شود

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز با تاکید بر پیگیری بیشتر به امورات سلامت آحاد جامعه، گفت: سلامت روانی در خانواده‌ها جدی گرفته شود.

‌علی نوبخت‌ امنیت را یک نعمت دانست و اظهار داشت: بسیاری از جوانان در غرب کشور برای حفظ انقلاب اسلامی تلاش می‌کنند و ما امروز امنیت خود را مدیون شهدا و رزمندگان هستیم.

وی با بیان اینکه محور توسعه در جهان انسان است، افزود: برخی کشورها فکر کردند که برای توسعه باید ثروت داشته باشند ولی امروز به این نتیجه رسیدند که برای خلق ثروت باید به توسعه نیروی انسانی توجه شود.

نوبخت با تاکید بر توجه به حوزه سلامت، افزود: امروزه علاوه بر سلامت جسمی باید به سلامت روانی و معنوی توجه ویژه شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر پیگیری در حوزه تامین نیروی انسانی متخصص توسط دانشگاه‌ها در مناطق،گفت: با تقویت زیرساخت‌های اورژانس پیش بیمارستان و تامین امکانات مناسب جهت انتقال سریع بیماران در بیمارستان‌های کوچک مناطق محروم ، اثربخشی بیشتری نسبت به ارائه خدمات تخصصی در بیمارستان‌های کوچک برای درمان و نجات بیماران خواهد داشت.

کلاردشت یکی از مناطق گردشگری غرب استان بوده که تشکیل مرکز بهداشت در این منطقه ضرورت انکارناپذیری بوده است.


بخش نظرات بسته شده است .


تاريخ ۳۰ مهر ۱۳۹۶      
کد انحصاری خبر کد خبر: 40943      
چاپ این مطلب چاپ این مطلب