عناوین جدید
تبلیغات

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوزمعاون استاندار مازندران:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با تاکید بر ارتقا شاخص‌های سلامتی در جامعه، گفت: برنامه جامع ۵ ساله سلامت مازندران تدوین شد.

به گزارش خبرگزاریپاسخ نیوز ، علی‌رضا یونسی رستمی بعد از ظهر امروز در کارگروه تخصصی بانوان و خانواده مازندران بر اهمیت و تاثیر آموزش در ارتقا سلامت جامعه تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه تهیه و پخش برنامه‌های آموزشی در این راستا باید در رسانه ملی تقویت شود، گفت: شاخص‌های سلامت محیط کار در تدوین سند پنج ساله سلامت استان مورد توجه قرار گیرد.

یونسی به اهمیت و نقش تغذیه سالم و ورزش در سلامت اشاره کرد و یادآور شد: این دو مولفه مهم تاثیرگذار در سلامت در تدوین این سند به طور جدی لحاظ شود.

معاون استاندار مازندران، افزود: بحث سلامت روان به عنوان زمینه سلامت جسمی در تدوین سند جامع پنج ساله سلامت استان جدی تر دیده شود.

وی تاکید کرد: فرهنگ‌سازی در حوزه سلامت از اقدامات مهمی است که می‌توان با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها، رسانه ملی و تشکل‌های مردم نهاد به انجام آن اقدام کرد.

یونسی با بیان اینکه تحول در حوزه سلامت در شمار شاخص‌ترین عملکرد دولت تدبیر و امید و اقدامی ماندگار است، گفت: اجرای طرح تحول سلامت، توجه به حقوق اجتماعی و شهروندی جامعه است.

وی افزایش چشمگیر بیمه شدگان سلامت که فاقد هرگونه بیمه ای بودند را از جمله اقدامات حوزه سلامت برشمرد و گفت: کاهش هزینه‌های درمانی، ارتقا کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی و تسهیل‌گری برای دسترسی به دارو و تجهیزات از دیگر دستاوردهای طرح تحول سلامت است.


بخش نظرات بسته شده است .


تاريخ ۳۰ مهر ۱۳۹۶      
کد انحصاری خبر کد خبر: 40947      
چاپ این مطلب چاپ این مطلب