عناوین جدید
تبلیغات

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوزمعاون کمیته امداد در ساری:

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: اجرای سیاست کلان کشور باید به گونه‌ای باشد که تولید فقر و بیکاری در کشور نشود و اصلاح سیاست‌های خارجی، پیشگیری از رکود می‌تواند در اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی به ما کمک کند.

به گزارش خبرگزاری پاسخ نیوز ، حجت‌الله عبدالمالکی امروز در دوازدهمین کارگروه تخصصی اشتغال مازندران اظهار داشت: کمیته امداد از نهادهای مقدس بوده که اکنون مهم‌ترین وظیفه آن توانمندسازی مددجویان و تحقق رویکرد مبنایی امداد یعنی اشتغال است.

وی با بیان اینکه با انقلاب اسلامی استضعاف سیاسی از ملت برداشته شد اما استضعاف اقتصادی وجود دارد که طبق آمار جهانی فقر مطلق در ایران به صفر رسید که باید تلاش کنیم با فراهم کردن زیرساخت‌ها فقر نسبی را نیز از بین ببریم، افزود: از سال ۹۰ تا ۹۵ بیش از ۹۵۰ هزار شغل و سال گذشته ۱۰۲ هزار شغل توسط کمیته امداد در کشور ایجاد شد.

معاون اشتغالزایی و خودکفایی کمیته امداد کشور گفت: سه میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد کشور قرار دارند و به دو میلیون نفر خدمات موردی پرداخت می‌کنند و یک سوم بیکاران کشور مخاطب کمیته امداد هستند که باید با اجرای سیاست درست اشتغال پایدار را در کشور ایجاد کنیم.

عبدالملکی بیان کرد: اجرای سیاست کلان کشور باید به گونه ای باشد که تولید فقر و بیکاری در کشور نشود و اصلاح سیاست‌های خارجی ، پیشگیری از رکود، اصلاح فضای کسب و کار می‌تواند در اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی به ما در ایجاد اشتغال کمک کند.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی رکن اساسی در کشور بوده که در شرایط کنونی اجرای طر‌ح‌های اقتصاد مقاوتی به ایجاد اشتغال پایدار کمک می‌کند که قوای سه گانه تعامل خوبی با این تهاد مقدس داشتند به گونه ای که سال گذشته هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات قرض الحسنه تبصره ۱۶جذب اما امسال به دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

عبدالملکی گفت: میزان دریافت مبلغ مشکوک الوصول زیر دو درصد است که نشان می‌دهد مددجویان افراد آبرومندی هستند که نسبت به پرداخت تعهدات خود به موقع اقدام می‌کنند و از سازمان صنعت، معدن و تجارت درخواست داریم در زمینه صدور مجوزهای صنعتی به مددجویان تخفیف پرداخت دهند.

معاون اشتغالزایی و خودکفایی کمیته امداد کشور گفت: خوشبختانه با نظارت و بازرسی از طرح‌های اشتغالزایی در مازندران نتایج خوبی حاصل شد که امیدواریم با جذب تسهیلات تا پایان آذر بتوانیم اعتبارات را سال آینده افزایش دهیم.

تقویت اشتغال در جامعه

مدیرکل کمیته امداد مازندران گفت: یکی از اقدامات مهم کمیته امداد، ایجاد شغل برای افرادی است که توانایی خاصی ندارند اما باید براساس توانمندی آنان به ایجاد شغل پایدار اقدام شود.

رضا نوروزی افزود: اولویت نخست امداد، اشتغال است که در زمینه سامانه رصد نیز تا کنون ۳هزار نفر نام نویسی کردند.

وی با بیان اینکه در زمینه معرفی مددجویان به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات بانکی در ردیف استان‌های سوم یا چهارم هستیم اما در دریافت تسهیلات هفدهم یا هجدهم قرار داریم که امیدواریم با همکاری با بانک‌های عامل تا پایان آذر همه مبالغ پرداخت شود، افزود: موفق شدیم در زمینه کاریابی و وام‌های اشتغال از منابع داخلی نیز بیش از ۲۰ درصد تعهد عمل کنیم.


بخش نظرات بسته شده است .


تاريخ ۳۰ مهر ۱۳۹۶      
کد انحصاری خبر کد خبر: 40951      
چاپ این مطلب چاپ این مطلب