عناوین جدید
تبلیغات

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوزاستاندار مازندران:

استاندار مازندران گفت: به رغم وجود زیرساخت های لازم، حجم مبادلات با قزاقستان پایین است.

به گزارش خبرنگارپاسخ نیوز ،% ربیع فلاح جلودار، در جلسه‌ای با استاندار قیزل اوردا قزاقستان و هیئت همراه در استان مازندران، با بیان اینکه کاری که ما باید اکنون انجام دهیم، امضا تفاهم‌نامه‌ای است که توسط همکاران دو طرف تهیه شده است، امضا تفام‌نامه را مقدمه‌ای برای همکاری‌های کلی دانست.

استاندار مازندران با اشاراه به اهمیت اراده و عزم راسخ دو طرف برای اجرایی شدن تفاهم‌نامه؛ همه مفاد آن را را قابل اجرا دانست و بر لزوم اجرای آن تأکید کرد.

وی با بیان اینکه در سطح سران دو کشور تفاهمات بسیار خوب و سازنده‌ای از قبل انجام شده، افزود: آمادگی همکاری در تمام سطوح فراهم است.

فلاح جلودار با اشاره به اینکه ما خاطرات خوبی از کشور دوست و برادر خود قزاقستان داریم، نظربایف را یک سیاستمدار کهنه کار برشمرد و افزود: در طی ۵ سال اخیر، این کشور همکاری بسیار خوبی با جهموری اسلامی ایران داشته است.

استاندار مازندران با اشاره به وجود زیرساخت های لازم همچون راه آهن و بنادر، حجم مبادلات بین دو کشور را پایین دانست و بر افزایش آن تأکید کرد و افزود: حجم همکاری را می‌توان با توجه به نیاز دو طرف و به صورت مکمل همدیگر افزایش داد.

وی با بیان اینکه ما در تمام زمینه‌ها آمادگی خوبی برای همکاری با شما همکاری داریم، از جمله این زمینه‌ها به صادرات، ترانزیت کالا، خدمات فنی و مهندسی و کشاورزی اشاره کرد.

فلاح جلودار بر اهمیت اجرای مفاد تفاهم نامه تأکید کرد و افزود: همه این مفاد را می‌توان در کوتاه ترین زمان ممکن اجرایی و با بیان اینکه دولت نیز بسترسازی و روابط دوجانبه را تسریع می‌کند، خاطرنشان کرد: بخش مهم این تفاهم‌نامه باید توسط بخش خصوصی دو طرف انجام شود.

وی با اشاره به تشکیلاتی در رابطه با سرمایه‌گذاری خارجی در استان، افزود: قاسمی مسئول این تشکیلات و نماینده وزیر در استان هستند و در رابطه با تفاهمات و بحث سرمایه‌گذاری در این ایران با ما همکاری می‌کنند.

استاندار مازندران برای تسریع در روند و پیگیری کار، علیرضا یونسی را به‌عنوان نماینده تام الاختیار در استان قزاقستان معرفی کردند.


بخش نظرات بسته شده است .