عناوین جدید
تبلیغات

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوزمدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران:

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، پیوند میان اولیا و مربیان را مکمل امر تربیت و کمرنگ‌کننده اثر منفی جامعه بر سرنوشت دانش‌آموزان دانست.

به گزارش خبرنگار پاسخ نیوز ، علی قاسمی، در مراسم همایش انجمن و اولیا و مربیان در دبیرستان پورنگ بابل، ابراز داشت: اگر دو نهاد اولیا و مربیان با هم هماهنگ باشند می‌تواند سرمایه عظیم نیروی انسانی را فراهم آورند و هماهنگی این دو نهاد می‌تواند سایر منابعی که در تربیت جامعه نقش دارند را هماهنگ کند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران ادامه داد: پیوند میان اولیا و مربیان می‌تواند با حرکت مکمل و روشن در تربیت بهتر فرزندان این مرز و بوم نقش ایفا کنند و تاثیرات منفی جامعه را در سرنوشت‌شان کمرنگ سازند.

قاسمی سه سرمایه اثرگذار برای پیشرفت یک جامعه را سرمایه فیزیکی، انسانی و منابع طبیعی یا مادی برشمرد و افزود: اگر در جامعه منابع انسانی قوی عمل نماید آن دو منابع را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه انجمن اولیا و مربیان به‌عنوان یک سازمان غیردولتی و غیرانتفاعی با همکاری و پشتیبانی کسانی که به تربیت نونهالان و نوجوانان علاقه دارند، شکل گرفت از جمله اهداف شکل‌گیری آن به تامین مشارکت فکری، فرهنگی، عاطفی و آموزشی اولیا و تقویت و هماهنگی و همسویی تربیتی و آموزشی خانه و مدرسه، جلب همکاری اولیا دانش‌آموزان جهت مشارکت و کمک و ارتقای کیفیت فعالیت‌های مربوط و ارایه پیشنهادهای لازم به مدیر مدرسه در اجرای فعالیت‌های پرورشی و برگزاری اردوهای دانش‌آموزی و بازدید از مراکز علمی اشاره کرد.

قاسمی در پایان گفت: تلاش و همکاری برای جلب و مشارکت اولیای دانش‌آموزان بر نحوه هزینه وجوه حاصل از کمک‌های مردمی از اهداف اصلی این انجمن بشمار می‌رود.


بخش نظرات بسته شده است .