عناوین جدید
تبلیغات

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوزجشنواره انار به سال پنجم رسید

درحالی که جشنواره انار اشرف به ایستگاه پنجم رسید که برندسازی انارستان ارگانیک ایران مغفول مانده است.

به گزارش خبری پاسخ نیوز ،جشنواره‌ای که بناست تا امسال باکیفیت و استاندارد بیشتری برگزارشده و فرصت بیشتری برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری به گردشگران و مسافران بدهد.

پاییز که می‌شود بهشهر با انارش ورد زبان‌ها می‌شود، انارهایی که در نوع خود بی‌نظیر و منحصربه‌فرد است. انارهای خوش‌رنگ و طعم شیرین، تر، ملس، گل انار و… ازجمله میوه‌هایی است که بارنگ‌های سرخ و یاقوتی خود در کنار مرکباتی همچون پرتقال و نارنگی در فصل پاییز خودنمایی می‌کند.

دراین‌بین پنجمین جشنواره انار اشرف با برنامه‌ریزی‌های مختلف، باهدف شناساندن انار بهشهر به استان و کشور و تأکید بر برندسازی این محصول ارگانیک در بهشهر برگزار می‌شود.

برگزاری پنجمین جشنواره انار اشرف در بهشهر و برپایی نمایشگاه این جشنواره شامل عرضه انار تازه، رب انار، نان و غذاهای محلی و… از ۱۱ آبان ماه به مدت ۳ روز در مجتمع تاریخی، فرهنگی و گردشگری هوتو بهشهر برگزار شد و مردم می‌توانند از این نمایشگاه و خرید مناسب برخوردار شوند.
مدیر جهاد کشاورزی بهشهر هم با اعلام اینکه اکنون بیش از ۸۰۰ هکتار باغات انار بارور و بیش از ۵۰ هکتار نهال انار پرورش داده‌شده است، به خبرنگار مهر گفت: تلاش داریم تا اراضی شیب‌دار بیشتری به این نوع کشت اختصاص یابد.

خلیل حقیقی ادامه داد: این مقدار از کشت انار در کنار ۱۲ هزار هکتار انار ترش میانکاله از این شهرستان به‌عنوان قطب انار استان و یکی از قطب‌های مهم کشور ساخته است.

وی با اشاره به برپایی نمایشگاه انار در حاشیه پنجمین جشنواره انار اشرف در بهشهر، بیان داشت: غرفه‌های مختلفی با استاندارد لازم، شامل محصولات مختلف انار از گونه‌های مختلف، رب انار، انار خشک‌شده و همچنین تولیدات بومی و محلی، صنایع‌دستی و… در این نمایشگاه به معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

حقیقی گفت: برند سازی انار اشرف مهمترین هدف از برگزاری این جشنواره در کنار شناساندن ظرفیت‌های گردشگری و توسعه باغات است و با توجه به ظرفیت مناسب انار بهشهر و طعم و مزه خوبی که دارد این محصول آن‌چنان‌که باید برندسازی نشده و باید در این بخش با شتاب بیشتری وارد شویم.


بخش نظرات بسته شده است .


تاريخ ۶ آبان ۱۳۹۶      
کد انحصاری خبر کد خبر: 41051      
چاپ این مطلب چاپ این مطلب