عناوین جدید
تبلیغات

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوزمدیر جهاد کشاورزی بابلسر خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر از شروع کشت توت فرنگی در بابلسر خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود امسال 750 هکتار از اراضی این شهرستان توت فرنگی کشت شود.

به گزارشخبرنگار پاسخ نیوز،حسن رزاقی از آغاز کشت توت فرنگی در اراضی شهرستان بابلسر خبر داد و گفت: معمولا” هرساله تا پایان آذر ماه کاشت توت فرنگی در این شهرستان ادامه دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر اظهار کرد: توت فرنگی از محصولات مهمی است که در سطح این شهرستان بخصوص در منطقه بهنمیر کشت می‌شود و سالانه ۷ هزار تن محصول توت فرنگی در شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شهرستان و شهرهای دیگر می‌شود که درآمد بالایی در این منطقه دارد.

وی گفت: سال زراعی گذشته ۶۵۰ هکتار از اراضی زیرکشت توت فرنگی قرار گرفت که پیش بینی می‌شود امسال این سطح به ۷۵۰ هکتار افزایش یابد.

رزاقی گفت: بابلسر با دارا بودن اراضی مستعد، شرایط اقلیمی مطلوب و خاک حاصلخیز یکی از مراکز مهم کشت، پرورش و تولید توت فرنگی به شمار می‌رود و رتبه اول را در استان داراست.

وی اظهار کرد: توت فرنگی به دلیل بهره وری مناسب از زمین، کسب درآمد کافی، ایجاد اشتغال مفید، ارزش غذایی به ویژه وجود ویتامین‌ها و عناصر غذایی مورد توجه تولید کنندگان قرار گرفته و در سال‌های اخیر سطح زیر کشت آن افزایش یافته است.

رزاقی گفت: ارقام مختلفی از توت فرنگی از جمله گیلاسی، دلندی، کاماراسو وسلوا در منطقه کشت می شود.

مدیر جهاد کشاورزی بابلسر اظهار کرد: کشاورزان با رعایت اصول بهزراعی وانتخاب رقم مناسب و نشاء سالم و مرغوب در کاهش هزینه تولید و افزایش عملکرد محصول اقدام کنند.


بخش نظرات بسته شده است .


تاريخ ۷ آبان ۱۳۹۶      
کد انحصاری خبر کد خبر: 41083      
چاپ این مطلب چاپ این مطلب