عناوین جدید
تبلیغات

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوزمعاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران:

عاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران از صادرات ۹۸ هزار تن انواع محصولات کشاورزی نیمه اول امسال در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگارپاسخ نیوز ، حسن خیریان پور ظهر در جلسه تنظیم بازار استان با تأکید بر برنامه ریزی صادرات محصولات کشاورزی استان تصریح کرد: در ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۶ به میزان ۹۸ هزار و ۳۱ تن انواع محصولات کشاورزی به مبلغ بیش از ۲۹۲ میلیون دلار از استان مازندران صادرات شده، این در حالی است که در ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۵ مبلغ بیش از ۹۱۵ میلیون دلار صادرات محصولات کشاورزی استان مازندران بوده است.

خیریانپور بر تشدید بازرسی از واحدهای صنفی و تأمین اقلام و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم تأکید کرد و با اشاره بر ذخیره سازی مرغ ، گوشت قرمز ، شکر در استان گفت: طبق برنامه ریزی هایی که داشتیم برای تنظیم بازار در حال حاضر هزار و ۸۰۰ تن گوشت مرغ با قیمت مصرف کننده ۶۲ هزار ریال ذخیره داریم و تاکنون نیز هزار و ۵۷۱ تن مرغ توزیع شده است، همچنین ۱۴ تن گوشت قرمز با کیلویی ۲۴ هزار تومان ذخیره داریم و تاکنون نیز ۱۲۸ تن توزیع شده است و ۴۰۵ تن شکر نیز ذخیره داریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران با تأکید بر پیش بینی تولید یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن تولید پرتقال و پیش بینی تولید ۱۸۰ هزار تن کیوی در سالجاری در استان، دستگاه های مرتبط را مأموریت داد از هم اکنون برنامه ریزی و هماهنگی های لازم در جهت منافع باغداران و تأمین نیازهای داخلی و همچنین صادرات به کشورهای هدف اقدام کنند.

در این جلسه نوسانات قیمت حبوبات ، مواد پروتئینی ، صنفی جات ، غلات ، نهاده های دامی ، محصولات لبنی و مواد غذایی در بازارهای استان مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت.


بخش نظرات بسته شده است .


تاريخ ۸ آبان ۱۳۹۶      
کد انحصاری خبر کد خبر: 41100      
چاپ این مطلب چاپ این مطلب