عناوین جدید
تبلیغات

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوزاستاندار مازندران:

استاندار مازندران با تاکید بر ارتقا امنیت غذایی در جامعه، گفت: پیوست پدافند غیرعامل در طرح‌های عمرانی مازندران لحاظ شود.

به گزارش خبرگزاری پاسخ نیوز ، ربیع فلاح جلودار در همایش استانی پدافند غیر عامل با مهم برشمردن پدافند غیرعامل اظهار داشت: پدافند غیر عامل به مجموعه فعالیت‌های غیر نظامی در مقابل خطرات احتمالی اتلاق می‌شود.

وی افزود: گاهی عوامل طبیعی و غیر مترقبه در کشور اتفاق می افتد که باید برای مقابله با آن برنامه‌هایی را از قبل تعیین و در هنگام بروز پیاده‌سازی کرد.

استاندار مازندران امنیت غذایی پایدار را یکی از مولفه‌های مهم در کشور عنوان کرد و گفت: پدافند غیر عامل فعالیت‌هایی در جهت امنیت پایدار است.

فلاح‌جلودار هفته پدافند غیرعامل را فرصتی در سطح کشور برای ارائه فعالیت‌ها در این عرصه به عموم مردم دانست و افزود: باید اطمینان داشت که مردم و سرزمین در برابر هر گزندی مصون هستند اما اکنون با آنچه شعار می‌دهیم بسیار فاصله داریم و برای تحقق این امر باید اقدام کرد.

وی با بیان اینکه اکنون باید با همکاری جامعه دانشگاهی به خودباوری محض برسیم ادامه داد: در زمان جنگ تحمیلی به لحاظ سلاح‌های نظامی خیلی تامین نبودیم اما اکنون در دنیا در توان موشکی حرف برای گفتن داریم و می‌توانیم قاطعانه در مقابل استکبار از کشورمان دفاع کنیم.

فلاح با بیان اینکه استقلال اولین شعار هنگام پیروزی انقلاب اسلامی بوده است‌، افزود:امروز جمهوری اسلامی تنها کشور دارای استقلال در ابعاد مختلف سیاسی،اجتماعی و فرهنگی است.

وی ادامه داد: در حوزه اقتصادی دچار مشکل هستیم و باید به تعالی برسیم چرا که مقام معظم رهبری چند سال متوالی با مهم بر شمردن اقتصاد بر اقتصاد مقاومتی تاکید کردند و آن را اساس کشور ما اعلام کردند.

استاندار مازندران با اشاره به نامگذاری دومین روز هفته پدافند غیرعامل با نام “خودباوری، اقتدار علمی با حرکت انقلابی” گفت: ما اعتقاد داریم که با همکاری دانشجویان، استاتید و جامعه می‌توانیم به خودباوری برسیم و بسیاری از اقدامات در کشور نتیجه خودباوری است.

وی بیان کرد: ضرورت دارد تا امکانات لازم را برای هرگونه مخاطرات احتمالی در جامعه فراهم شود و اینکه بتوانیم در حوزه فرهنگی جامعه را در مقابل هجمه دشمنان واکسینه کنیم.

فلاح با اشاره به ظرفیت مازندران در تولیدات ارقام پرمحصول گفت: باید تلاش کرد تا با تولید برنج مرغوب نیازهای کشور را رفع کرده تا نیاز به واردات نداشته باشیم.

وی، جنگل ،دریا را از دیگر ظرفیت‌های استان نام برد و بر نگهداری و بهره برداری درست از این منابع طبیعی تاکید کرد.

وی با تاکید بر حفظ آب‌های سطحی و مهار آن در جهت مصارف آب شرب و زراعی افزود: دریا نیز به عنوان یک پدیده مهم مورد می‌تواند در بخش تامین آب کشاورزی و پرورش ماهیان در قفس نقش مهمی داشته باشد اما به دلیل عدم مدیریت دریا بویژه در بحث ماهیان خاویاری و نفت درآمد مردم کاهش یافته است.

هوشنگ حاتمی، رئیس مرکز مطالعات سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز گفت: رعایت الزامات پدافندی در طراحی سازه‌ها به ویژه در بخش‌های تاسیسات انرژی به افزایش امنیت پایدار و کاهش خسارت‌ها و تلفات هنگام بروز انواع بحران‌ها منجر می‌شود.

وی با بیان این‌که در پدافند غیرعامل باید طوری باشیم که اگر شناسایی شدیم دشمن نتواند در ما نفوذ کند، افزود: مفهوم دفاع غیرعامل این است که در مقابل پیشرفت علمی و نظامی دنیا دارای قدرت شناسایی و فناوری باشیم.

حاتمی افزود:باید فرهنگ‌سازی و تولید باور عمومی نسبت به پدافند غیرعامل در سطح گسترده صورت بگیرد کما اینکه مردم داری و مردم بانی در پدافند غیر عامل باید از اهداف مهم مسئولان باشد.

رئیس مرکز مطالعات سازمان پدافند غیرعامل با بیان این‌که پنج وزیر نیرو، نفت، دفاع، علوم و کشور عضو کمیته پدافند غیرعامل هستند، گفت: زنده ماندن و ادامه حیات و بقای نیروی انسانی، صرفه‌جویی کلان اقتصادی و حفظ تجهیزات سازه‌های گران‌قیمت از اهداف پدافند غیرعامل است.


بخش نظرات بسته شده است .


تاريخ ۸ آبان ۱۳۹۶      
کد انحصاری خبر کد خبر: 41109      
چاپ این مطلب چاپ این مطلب