عناوین جدید
تبلیغات

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوزمعاون استاندار مازندران:

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار مازندران با تاکید بر توسعه اشتغال در استان گفت: ۱۵ هزار شغل جدید در مازندران ایجاد شد.

ه گزارش خبرگزاری پاسخ نیوز ،حسن خیریان پور در چهاردهمین کارگروه اشتغال مازندران اظهار داشت: منابع تملک و دارایی، منابع داخلی بانک‌ها، سرمایه‌های بخش خصوصی و ۶۷۰ میلیون دلار سهم مازندران در سرمایه‌گذاری خارجی را از دیگر فرصت‌های ایجاد اشتغال دانست و اظهار داشت: این مجموعه منابعی است که باید با تمام توان به سمت جذب آنها برویم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های تنکابن مانند گردشگری، کشاورزی، شیلات، گل و گیاه و گیاهان دارویی و صنایع دستی افزود: در تنکابن فرصت‌های بسیاری برای ایجاد اشتغال وجود دارد.

خیریان پور درباره سامانه رصد گفت: ۹۷۰ هزار شغل در سال جاری در کشور باید ایجاد شود که سهم مازندران ۴۳ هزار شغل است.

وی با تاکید بر اینکه مدیران هر اشتغالی که ایجاد می‌کنند در سامانه رصد ثبت کنند، ادامه داد: تا هفته گذشته ۱۵ هزار شغل در سامانه رصد ثبت شد که سهم تنکابن ۲ هزار و ۶۳۱ نفر است، گفت: تولید و اشتغال دو امر مهم در کشور بوده که برای تحقق آن باید عزمی همگانی در ادارات دولتی، بخش خصوصی و تشکل‌ها ایجاد شود.

خیریانپور، حصول نتیجه کارگروه‌های اشتغال را در تداوم برگزاری‌های آنها دانست و افزود: برای ایجاد اشتغال، منابع مالی در سطح کشور و استان در اختیار داریم که باید برای بهره‌مندی از این تسهیلات ، همه توان خود را در مازندران متمرکز کنیم.

وی اضافه کرد: در قالب بسته رونق تولید، ۳۰ هزار میلیارد تومان در قالب سرمایه در گردش و از محل طرح تکاپو ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پیش بینی شده که سهم مازندران، ۶۱۸ میلیاردتومان بوده که دو تا پنج درصد یارانه دارد.

خیریانپور گفت: ۱۳۰ میلیارد تومان تسهیلات بند دال تبصره ۱۶ برای مشاغل خانگی در کشور است که از طریق کمیته امداد و بهزیستی در حال اجراست.


بخش نظرات بسته شده است .


تاريخ ۹ آبان ۱۳۹۶      
کد انحصاری خبر کد خبر: 41121      
چاپ این مطلب چاپ این مطلب