عناوین جدید
تبلیغات

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوزمدیرکل منابع طبیعی غرب مازندران اعلام کرد:

مدیرکل منابع طبیغی غرب مازندران با اشاره به وجود ۹۵۳ قطعه اراضی جلگه ای جنگلی در منطقه گفت: از این تعداد ۵۳۰ قطعه در عباس آباد وجود دارد.

به گزارش خبرگذاری پاسخ نیوز ،سید وجیه الله موسوی در حاشیه دیدار با مسئولان عباس آباد اظهار داشت:در غرب مازندران ۹۵۳قطعه اراضی جنگلی جلگه یی وجود دارد که از این تعداد ۵۳۰قطعه آن در حوزه شهرستان عباس آباد قرار دارد و مساحت این قطعات هشت هزار هکتار است.

وی تصریح کرد: به آن دسته از مالکین متخلف عرصه های جنگلی- جلگه ای موسوم به ده هکتاری که بر خلاف قوانین نسبت به تفکیک ، ساخت و ساز غیرمجاز و تغییر کاربری اقدام می کنند امکاناتی از جمله امتیاز آب، برق ، گاز و …ارایه نشود و هر اقدامی در این عرصه ها از اداره منابع طبیعی استعلام شود.

موسوی گفت: با توجه به حساسیت‌های منطقه عباس آباد لزوم همکاری تمامی نهادها و دستگاه ها را با منابع طببعی برای مقابله و کنترل قاچاق چوب خواستار شد.

موسوی همچنین آزادسازی و ساماندهی باقیمانده اراضی ساحلی عباس آباد را مورد تاکید قرار داد و افزود:از ۲۶ کیلومتر خط ساحلی حوزه استحفاظی شهرستان عباس آباد ۱۲کیلومتر آن تاکنون آزادسازی شد.

وی افزود: از آنجا که جاده جنگلی عباس آباد -کلاردشت یکی از مناطق گردشگری زیبای منطقه است و سالاته تعداد زیادی گردشگران از این جاده دیدن می کنند بر لزوم جمع آوری دکه های غیرمجاز و ساماندهی آن تاکید کرد.

شهرستان عباس آباد ۳۳هزار هکتار جنگل را تحت پوشش دارد.


بخش نظرات بسته شده است .


تاريخ ۹ آبان ۱۳۹۶      
کد انحصاری خبر کد خبر: 41134      
چاپ این مطلب چاپ این مطلب