عناوین جدید
تبلیغات

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوزمدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران:

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با تاکید بر بازآفرینی ارزش‌های ایثار در جامعه، گفت: قهرمانی و جانفشانی شهدای حصر سوسنگرد توسط صداو سیما و خبرنگاران به جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان منتقل شود.

به گزارش خبرگزاریپاسخ نیوز از ساری، سرتیپ دوم پاسدار عبدالله ملکی امروز در همایش از حماسه آزادسازی تا بازسازی سوسنگرد قهرمان، اظهار داشت: هشت سال دفاع مقدس نشان دهنده هشت سال ایثار، شهامت و شهادت بوده و امنیت و آرامش امروز را مدیون خون شهدا هستیم.

وی افزود: سوسنگردی که توسط ضد انقلاب‌ها سقوط کرده بود اما مردان، جوانان و سپاهیان غیور و مبارز توانستند جلوی لشگر ۹ زرهی صدام و ضد انقلاب‌ها بایستند و دوباره آن را بگیرند.

ملکی افزود: مقام معظم رهبری آن زمان به عنوان نماینده امام راحل بوده و شورای عالی دفاع سبب شکسته شدن حصر سوسنگرد شده بود.

وی بیان کرد: از شروع مقاومت مازندران یعنی آزادسازی آن ایام تا بازسازی، ۳۲ شهید در سوسنگرد تقدیم انقلاب شده و با ۱۳ هزار نیرو توسط سنگرسازان بی سنگر یعنی جهادسازندگی بازسازی شد.

ملکی با اشاره به فرمایش امام راحل که فرمودند حصر آبادان باید شکسته شود تصریح کرد: ۲۶ آبان سالروز شکست حصر سوسنگرد حاصل مدیدیت مقام معظم رهبری در آن زمان بوده را گرامی می‌داریم.

وی گفت: سوسنگرد همیشه زنده بوده و باید افتخارات و حماسه‌های مردم مازندران در زمان جنگ و بعد از آن را به نسل بعد منتقل شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران گفت: باید قهرمانی و جانفشانی شهدای حصر سوسنگرد توسط صداو سیما و خبرنگاران به جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان منتقل شود.

ملکی گفت: امروز دشمن تلاش دارد فرهنگ ایثار و شهادت را از جامعه اسلامی ما دور کند که باید با نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت توطئه‌های شوم آنان را خنثی کنیم.


بخش نظرات بسته شده است .


تاريخ ۲۵ آبان ۱۳۹۶      
کد انحصاری خبر کد خبر: 41383      
چاپ این مطلب چاپ این مطلب