عناوین جدید
تبلیغات

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز
پاسخ نیوز: «حضور دکتر محسنی را در این وزارتخانه باید به فال نیک گرفت و می‌توان پیش‌بینی کرد که مجلس شورای اسلامی به او رای اعتماد بالایی دهد. چون ایشان دارای شخصیتی با تجربه کار مجلس شورای اسلامی و دولت است».

پاسخ نیوز: پس از سلب اعتماد نمایندگان مجلس (با ۱۲۹ رأی مثبت به طرح استیضاح ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) و برکناری وی با همه ی حواشی موجود، رئیس جمهور روحانی طی حکمی براساس اصل ۱۳۵ قانون اساسی «انوشیروان محسنی بندپی» را به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد. اهل فن و صاحبنظران، این انتصاب را شوکی مثبت به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قلمداد کردند، افکار عمومی به ویژه جوانان به آینده این وزارتخانه و تحقق برنامه های آن امیدوار شدند و بسیاری بر این باورند که وی می تواند در همین دوره سرپرستی، اقدامات و تحرکات ویژه‌ای در این وزارتخانه داشته باشد. حتی بسیاری از نماینده های مجلس نیز به این انتصاب واکنش مثبت نشان دادند و رسول خضری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ضمن تایید استقبال مجلس از این انتخاب، بیان کرد: «حضور دکتر محسنی را در این وزارتخانه باید به فال نیک گرفت و می‌توان پیش‌بینی کرد که مجلس شورای اسلامی به او رای اعتماد بالایی دهد. چون ایشان دارای شخصیتی با تجربه کار مجلس شورای اسلامی و دولت است».

وی ادامه داد: «آقای محسنی بندپی به عنوان وزیر و آقای نوربخش در کنار او می‌توانند یک تیم قوی برای رفع مشکلات جوامع کارگری، بهزیستی و معلولان و به طور کلی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی باشند. به همین دلیل در روزهایی که ما با اخبار ناامید کننده و منفی مواجه هستیم انتخاب ایشان امید تازه‌ای را ایجاد کرد».

دکتر محسنی «پدر سلامت ایران»، متولد ۱۳۳۵ شهرستان نوشهر از استان مازندران است. در سوابق وی، علاوه بر موارد ذکر شده ی بالا، معاونت دانشگاه علوم پزشکی مازندران و چند سمت  در وزارت بهداشت درمان و علوم پزشکی نیز دیده می شود. وی عضو هیات علمی دانشکده بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی و فارغ التحصیل دکترای بهداشت محیط از دانشگاه نیوکاسل انگلستان است که دارای مقالات متعدد داخلی و خارجی در حوزه بهداشت است.

محسنی بندپی، پس از سه دوره متوالی حضور (دوره های ششم، هفتم و هشتم) در دولت تدبیر با حکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت شده بود و پس از آن به ریاست بهزیستی کشور، منصوب شد و امروز در آستانه ۶۰ سالگی با منش اعتدالی همیشگی خود، همچنان پرتلاش و خستگی ناپذیر در میدان خدمت حاضر می شود و پس از خدمات قابل توجه در سازمان بهزیستی، طی حکمی «پهبد پورشبانان» را به عنوان جانشین رئیس سازمان بهزیستی کشور منصوب کرد و خود به وزارت کار رفت تا چاره ای برای اوضاع نابسامان این وزارتخانه بیندیشد.

وی در نخستین گام در مقام سرپرست وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به شرایط کشور، به سراغ اقشار ضعیف جامعه رفت و تاکید کرد: «در ادامه سال ۹۷ بسته‌های حمایتی را برای اقشار آسیب‌پذیر در نظر می‌گیریم که فشار موجود به حداقل برسد». وی با بیان اینکه مهم‌ترین کاری که فقر را کاهش می‌دهد، ایجاد اشتغال است، اظهار داشت: «رئیس‌‌‌‌‌‌‌جمهور بر چهار محور اشتغال مخصوصا اشتغال روستایی،‌ چابک‌‌‌‌‌‌‌سازی و اصلاح فرآیند بنگاه‌داری در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حفظ منافع کارگران و بازنشسته‌‌ها، تعامل با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و همچنین افزایش مهارت‌‌‌های فنی و حرفه‌‌ای در عرصه محیط‌‌های واقعی کارورزی تاکید دارند که ان‌شاالله ما بتوانیم این موارد را انجام دهیم».

گروه رسانه ای تیرنگ، ضمن آرزوی سربلندی و موفقیت برای دکتر محسنی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به نمایندگان مازندران پیشنهاد می کند با اتحاد و همدلی، از تمام توان و ظرفیت خود در مجلس، از معرفی محسنی بندپی به عنوان یک وزیر، استقبال کنند. همچنین از مدیران ارشد استان انتظار می رود بیش از پیش از ظرفیت های مرد تمام نشدنی مازندران در جهت بهبود وضعیت استان بهره گیرند./ نشریه تیرنگ

 


بخش نظرات بسته شده است .


تاريخ ۱۰ شهریور ۱۳۹۷      
کد انحصاری خبر کد خبر: 41567      
چاپ این مطلب چاپ این مطلب