عناوین جدید
تبلیغات

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوزپرونده ویژه تیرنگ از عملکرد مدیریت شهری ساری (قسمت دوم)؛

پاسخ نیوز: ساری پیش از سکانداری عبوری، شهری پر از مسائل و معضلات کوچک و بزرگ بود که نه از زیبایی شهری نشانی داشت، نه بهانه ای برای توقف مسافران و گردشگران در این شهر. و نه حتی جا و مکانی برای تفریح و گذران اوقات فراغت شهروندان خود و فقط نام مرکز استان را به یدک می کشید

پاسخ نیوز- اشاره: در این شماره می خواهیم به ادامه اقدامات و پروژه های مهم مدیریت شهری مرکز استان بپردازیم. پروژه ها و اقداماتی که توانست موجب ترقی و توسعه ساری شود و با ادامه این روند، در آینده ای نزدیک شاهد آن خواهیم بود که نام مرکز استان مازندران، در بین شهرهای مهم و زیبای شمال و حتی کشور بدرخشد.

در شماره قبل این گزارش گفتیم که ساری پیش از سکانداری عبوری، شهری پر از مسائل و معضلات کوچک و بزرگ بود که نه از زیبایی شهری نشانی داشت، نه بهانه ای برای توقف مسافران و گردشگران در این شهر. و نه حتی جا و مکانی برای تفریح و گذران اوقات فراغت شهروندان خود و فقط نام مرکز استان را به یدک می کشید. در این شماره می خواهیم به ادامه اقدامات و پروژه های مهم مدیریت شهری مرکز استان بپردازیم. پروژه ها و اقداماتی که توانست موجب ترقی و توسعه ساری شود و با ادامه این روند، در آینده ای نزدیک شاهد آن خواهیم بود که نام مرکز استان مازندران، در بین شهرهای مهم و زیبای شمال و حتی کشور بدرخشد. اقداماتی که ثابت کرد که ظرفیت کار در ساری بی نهایت است. اجرای بسیاری از این پروژه ها آن هم در این شرایط دشوار اقتصادی و تحریم ها و تهدیدها که بسیاری از نهادها و سازمان ها در امور روزمره خود هم مانده اند و از نبود بودجه و منابع مالی می نالند، سخت و طاقت فرسا بود اما مدیریت شهری ساری ثابت کرد که خواستن توانستن است.

از پروژه های عمرانی در دست اجرای شهرداری ساری، فاز دوم پارک ملل و پارک جنگلی شهید نوبخت در سکوتپه به وسعت تقریبی دو هزار هکتار است. مدیریت شهری قرار است ۵۰ درصد وسعت شهر ساری قریب به دو هزار هکتار را یکجا بسازد و در فازم پارک ملل قریب به ۳۳۰ هکتار را همزمان شروع کرد. بیش از شش و نیم کیلومتر تثبیت بستر رودخانه در فاز اول، احداث سه سد لاستیکی بزرگ، ایجاد هشتاد هکتار دریاچه زیبا، ۱۳ کیلومتر مسیر سلامت و پیاده روی، جزیره ای به وسعت ۴۰ هزار متر مربع، اتوبان ۵۰ متری در ورودی پل تنگه لته تا پل کابلی شهید رنجبر از ظرفیت های این پروژه بوده که در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید. بیش از ۵۰ نوع کاربری ویژه در این ساحل زیبا، این ها یعنی قرار است حدود ۵ هزار نفر از اهالی این شهر در فاز ۲ ملل بکار گرفته شوند.

احداث نیروگاه زباله سوز پروژه بزرگ دیگراست که اهمیت آن برای شهر ساری بیشتر از شهرهای بزرگ استان است به این دلیل که تنها شهری که نه در ایران بلکه در دنیا ۱۲۰ کیلومتر زباله را در منطقه کوهستانی حمل و دفن می کند ساری است. اعتبار دولتی سی میلیارد تومانی به مجموعه نیروگاه زباله سوز اجرایی شده و تمام تلاش شهرداری اینست این که طی هفته های آتی همزمان با تکمیل شدن ساختمان نیروگاه، تجهیزات توسط متخصصین چینی نصب شود و در آینده نزدیک نیروگاه زباله سوز در ساری به بهره برداری خواهد رسید.

احداث پروژه زیر گذر شهید سید مصطفی علمدار، در میدان هلال احمر یکی از آن دست پروژه هایی است که قرار است ظرف ۱۰۰ روز به بهره برداری برسد که شهرداری برای آن و حل معظل ترافیک نیازمند طرح جامع ترافیکی بود. ساری سی و دومین مرکز استانی بود که این طرح را آغاز کرد. پیش از این مطالعات جامع ترافیکی در همه مراکز استان ها به جز ساری وجود داشت. طرح جامع ترافیکی به مدیریت شهری این فرصت را می دهد که مشکل ترافیکی را کامل حل کنند. با احداث این زیر گذر بخشی از مشکل ترافیک شهر حل می شود. همانطور که شهردار ساری قول داد که این زیرگذر بسیار زیبا و حیاتی در فرصت بسیار کوتاه همانند پارک ملل و پل شهیدان رضایی احداث شود. ضمن اینکه فاز سوم میدان ابن شهر آشوب نیز در حال انجام است، مهدی عبوری، معاونت فنی را موظف کرده بلافاصله فاز چهارم را آغاز نماید.

شهرداری ساری در نظر دارد هر چه سریعتر بافت فرسوده و کهن شهر ساری را درست کند. در همین رستا بزرگترین پروژه بافت فرسوده و کهن ساری ادامه خیابان قارن است این پروژه به همراه ۵ پروژه دیگر در کشور در ۱۹ بهمن سال قبل توسط رئیس جمهور محترم آغاز به کارش شروع شده است. هرچند برخی از دستگاه ها هنوز از آغاز پروژه نگذشته که شروع کردند چوب لای چرخ شهرداری گذاشتن ولی مدیریت شهری مصمم است برنامه های خود را یکی پس از دیگری محقق کند. مسلما این پروژه نگینی خواهد شد در مجموعه شهر ساری در کنار اینکه یک پیاده راه بسیار زیبا برای مردم به وجود می آید تردد خودرو ها از زیر این پیاده راه صورت می گیرد و بیش از ۸۰ هزار متر مربع پارکینگ در آن پیش بینی شده است و قریب ۲۵۰۰ خودرو را همزمان در دل خود جای می دهد. مهمتر از این پروژه قریب به ۴ هزار نفر اشتغال زایی خواهد داشت.

پروژه بزرگ دیگر پارک بزرگ بانوان است که ۵۰ درصد جمعیت را تشکیل می دهند. بزرگترین پارک بانوان شمال کشور به وسعت یکصد هزار متر در بهترین نقطه شهر ساری در حال احداث است که طی چند هفته آینده با حضور بانوان محترم این مجموعه عظیم به بهره برداری خواهد رسید. همه امکانات مورد نیاز در آن پیش بینی شده است این پارک کاملا مختص بانوان است و تمام نیروهای خدماتی و اداری آن را بانوان شکل دادند و از شنبه تا پنج شنبه مختص بانوان و جمعه خانوادگی است.

الحاق پارک جنگلی شهید زارع به شهر ساری یکی دیگر از اقدامات ارزشمند و در دست اجرای شهرداری است این پارک جنگلی برای مردم ساری خاطره انگیز است و از سالهای دور وجود داشت و مردم برای تعطیلات و تابستان به آنجا می رفتند که متاسفانه طی سالهای دور تاکنون نه تنها امکانات آن افزایش پیدا نکرد بلکه روز به روز امکانات قبلی نیز کاهش پیدا کرده است. شهرداری ساری با برنامه ریزی و هماهنگی اداره کل منابع طبیعی این مجموعه بسیار زیبا و خاطره وانگیز را تحویل گرفته و به یک محیط امن و گردشگر پذیر تبدیل خواهد کرد. احداث شهربازی و تجهیزات هیجان انگیز مانند بلند ترین سورتمه ایران و کلبه های جنگلی، آلاچیق های زیبا، رستوران های سنتی، ایرانی و کافی شاپ، مسیرهای ویژه دسترسی، نور پردازی های زیبا، محیط امن از داشته های پارک جنگلی شهید زارع خواهد بود.

احداث کانال هدایت آب های سطحی از اولویت های مدیریت شهری ساری است که تاکنون بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان برای هدایت آب های سطحی هزینه شده است. کانال فرح آباد از میدان فرح آباد و جلوی سپاه کربلا گذشته است و با اجرای  ۱۰۰ متر دیگر به رودخانه تجن خواهد ریخت. آب های سطحی به این کانال ها هدایت شده و ان شالله این طرح در اینده نزدیک تکمیل می گردد و همزمان کوچه ها و خیابان ها به آن وصل خواهد شد و با هدایت آب های سطحی برای همیشه این معضل مرتفع خواهد شد.

سخن پایانی اینکه، اگرچه مردم ساری از صمیم وجدانشان شهردار جوان و پرتلاش شهرشان را دوست دارند اما برخی منتقدان و مخالفان عبوری، در تمام این مدت در تلاش بودند با شایعه سازی ها و دروغ پردازی ها از اعتبار، شهرت و محبوبیت او را کم کنند و موقعیت او را در ساری و حتی استان به خطر اندازند. تلاشی که با هوشیاری آقای شهردار و حمایت و همراهی مردم تاکنون بی نتیجه ماند و مهدی عبوری امروز شخصیتی فرا استانی و یکی از شناخته شده ترین و در عین حال محبوب ترین چهره های مازندران است که همچنان بسیار از او خواهیم گفت و شنید.

سوتیتر اول: از ظرفیت های پروژه فاز دوم پارک ملل، احداث سه سد لاستیکی بزرگ، ایجاد هشتاد هکتار دریاچه زیبا، ۱۳ کیلومتر مسیر سلامت و پیاده روی، جزیره ای به وسعت ۴۰ هزار متر مربع، اتوبان ۵۰ متری در ورودی پل تنگه لته تا پل کابلی شهید رنجبر است.

سوتیتر دوم: احداث شهربازی و تجهیزات هیجان انگیز مانند بلند ترین سورتمه ایران و کلبه های جنگلی، آلاچیق های زیبا، رستوران های سنتی، ایرانی و کافی شاپ، مسیرهای ویژه دسترسی، نور پردازی های زیبا، محیط امن از داشته های پارک جنگلی شهید زارع خواهد بود.

 


بخش نظرات بسته شده است .


تاريخ ۱۴ مهر ۱۳۹۷      
کد انحصاری خبر کد خبر: 41663      
چاپ این مطلب چاپ این مطلب