عناوین جدید
تبلیغات

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوزیادداشت تیرنگ از غفلت های نماینده نوشهر و چالوس در حوزه پیگیری و نظارت؛

پاسخ نیوز:  در این مجال مهمترین مواردی که می‌توانست در بخش بودجه‌ای، نظارتی و پیگری، از سوی نماینده غرب مازندران مورد توجه بیشتری قرار گیرد را مورد اشاره قرار می دهیم

پاسخ نیوز- گروه سیاسی: هرگاه بحث منطقه آزاد می شود ناگهان قاسم احمدی لاشکی به خاطر می آورد که به عنوان نماینده وظایفی هم دارد. بنابراین مهمترین و بیشتر اظهارات وی مربوط به منطقه آزاد می شود. البته مرغ آقای نماینده فقط یک پا دارد و وی تنها با ایجاد منطقه آزاد در حوزه انتخابیه خود موافق است و لاغیر!

متاسفانه یا خوشبختانه دو دوره ای می شود که احمدی لاشکی به عنوان نماینده مردم غرب مازندران در بهارستان حضور می یابد. در انتخابات مجلس نهم (دو دوره قبل) حوزه نوشهر و چالوس، احمدی لاشکی حرف‌هایی زد و شعارهایی سرداد که بی تردید به افکار و خواسته‌های مردم نزدیک‌تر و مورد قبول آنها بود. مردمی که شعارها و حرف‌های نامزدهای دیگر را تکراری و به نوعی خسته کننده می پنداشتند و احمدی هم با علم به این مساله و با استفاده از فن بیانش – با توجه به دارا بودن کارشناسی ارشد علوم اجتماعی-  توانست با وعده‌ها و شعارهای پوپولیستی، بدون آنکه برنامه و شاخص‌هایی ارائه کند خود را به کرسی مجلس برساند.

در انتخابات مجلس دهم نیز احمدی که به اذعان صاحبنظران حوزه مجلس و دلسوزان غرب استان، عملکرد قابل قبولی نداشت و با آنکه به خوبی می‌دانست وظیفه اصلی نماینده قانونگذاری و نظارت است برای جلب آرای مردم وعده‌هایی داد (تکمیل آزادراه شمال، احداث منطقه آزاد، پیگیری قطعه مرزن‌آباد – چالوس، جدایی غرب از مازندران و ایجاد استان جدید ساحلی و…) که تحقق آن با توجه به شرایط کشور و استان، سخت می‌نمود. اما وی در نهایت با حمایت های حامیان دولت و اصلاح طلبان مجددا راهی بهارستان شد. شوربختانه در دوره اخیر هم مهمترین و بیشترین اظهارات وی مربوط به منطقه آزاد در مازندران است. آن هم اظهارات واگرایانه و منطقه ای، نه اظهارات سازنده و کارساز. با توجه به موقعیت گردشگری خاص حوزه نوشهر، چالوس و کلاردشت در استان و حتی کشور، انتظار می رفت معضلات این حوزه، با تلاش و پشتکار بیشتری از سوی نماینده مردم این منطقه در مجلس دنبال می‌شد تا بهبود اوضاع و رفاه حال مردم و گردشگران را شاهد باشیم. اما در عمل دیدیم چنین نشد و طبق گزارش های حاله از غرب استان، بخشی از سرخوردگی های مردم این ناحیه از عملکرد منفعلانه و حرف های تکراری و بی نتیجه این نماینده است.

در این مجال مهمترین مواردی که می‌توانست در بخش بودجه‌ای، نظارتی و پیگری، از سوی نماینده غرب مازندران مورد توجه بیشتری قرار گیرد را مورد اشاره قرار می دهیم که بخش عمده آن مربوط به راه‌ها است:

– راه دسترسی نوشهر به کجور که در زمان احمدی‌نژاد کلنگ آن زده شد و قرار بود مسیر آن ۳۵ کیلومتر کوتاه‌تر شود اما این مسیر بیشتر از ۱۰ درصد هم پیشرفت فیزیکی نداشته است.

– راه بندر نوشهر به کمربندی و احداث بندر که این نیز از مصوبات دولت بود اما اقدامات لازم در این زمینه انجام نشد و حتی گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر برگشت بودجه شنیده می‌شود.

– کمربندی نوشهر- چالوس که حدود ۲۰ سال است تکمیل نشده است و می‌توانست پیگیری‌های نظارتی بهتری را در این زمینه شاهد باشیم، همچنان بلاتکلیف است.

– گاز رسانی بخش کجور که قرار بود گاز CNG باشد اما فقط کلنگ آن زده شد و هنوز خبری نیست که نیست.

– آزاد راه تهران- شمال و مسائل حاشیه‌نشینان این محور و معضلات آن که پرداختن به آن، تنها مکدر کردن خاطر مخاطبان را به دنبال خواهد داشت.

–  مطالعه و تدوین سند جامع سیلاب منطقه در حوزه مجلس که هنوز سرانجامی ندارد.

– تدوین سند توسعه غرب مازندران که به نظر می رسد صبر بسیاری تا تحقق آن نیاز باشد!

و موارد دیگری چون دوربرگردان‌های غیر استاندارد نوشهر- چالوس، آب شرب کلاردشت و مشکلات بخش شدن صلاح‌الدین‌کلا که در حد روستا است.

انتظار می رود آقای نماینده به صورت جدی تر به فکر تحقق وعده ها و شعارهای انتخاباتی خود باشد تا باز هم شانس حضور در بهارستان را که البته اینبار بسیار بعید به نظر می رسد را داشته باشد.


بخش نظرات بسته شده است .


تاريخ ۱۴ مهر ۱۳۹۷      
کد انحصاری خبر کد خبر: 41669      
چاپ این مطلب چاپ این مطلب