عناوین جدید
تبلیغات

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوزگزارش میدانی تیرنگ از پروژه بوستان ولایت؛

پاسخ نیوز: جهت آگاهی از میزان رضایت مردم از این پروژه به بوستان ولایت رفتیم و با چند تن از افراد حاضر در این بوستان، گفت و گو کردیم

پاسخ نیوز: بوستان ولایت از جمله پروژه های مهم شهرداری ساری در دهه های اخیر است. پروژه ای که با دوندگی های بسیار شهردار ساری و پس از کشمکش های فراوان از پادگان نظامی به مکانی تفریحی تبدیل شد. جهت آگاهی از میزان رضایت مردم از این پروژه به بوستان ولایت رفتیم و با چند تن از افراد حاضر در این بوستان، گفت و گو کردیم که اظهارات مردم را در ادامه ی این مطلب می آوریم. باشد که نقطه نظرات مردم موثر واقع گردد.

امیر دانشجوی ۲۰ ساله ساکن ساری: احداث این بوستان همچنین پارک ملل برای ساری بسیار ضروری بود. پیش از این به عنوان شهروند ساروی مکانی اینچنینی برای گذران اوقات فرات در کنار خانواده نداشتیم. علاوه بر اینکه به اتفاق خانواده هفته ای دوبار به اینجا می آیم، روزهای دیگر نیز به اتفاق دوستان و همکلاسی ها از امکانات این بوستان استفاده میکنم. البته چون به تازگی احداث شده امکانات آن کامل نیست اما با شناختی که از آقای عبوری و تیمش داریم انتظار می رود بوستان ولایت به سرعت به یکی از تفریحگاه های مطرح استان شود.

جوادی بانوی کارمند: هر روز پس از تعطیلی اداره که در نزدیکی این پارک است حتی برای دقایقی کوتاه به اینجا می آیم و از فضای آن استفاده می کنم.  فضای اینجا به نسبت پارک های دیگر بسیار بهتر است. جوی که برای استراحت و برگزاری مراسم های مختلف ایجاد کردند مناسب است. انتظار می رود وسایل سرگرمی و تفریحی آن بیشتر شود. یا غرفه هایی سنتی برای عرضه محصولات بومی یا معرفی صنایع دستی تدارک بینند و از حالت صرفا فضای سبز خارج شود.

مردانی بازنشسته: احداث چنین پارک هایی برای ایجاد آرامش در شهروندان نیاز است. امکانات این پارک به تناسب وسعتش خوب هست. پیشنهادم این است از  ساختمان های بلااستفاده در این مکان که معماری زیبایی نیز دارند، استفاده مناسب شود. از شهرداری می خواهیم تنها به این فضا اکتفا نکند و در نقاط مختلف شهر (حداقل در چهار ضلع شهر) چنین فضاهایی ایجاد شود.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

مجید و لادن زوج جوان: بابلی هستیم برای اولین بار به اینجا آمدیم. تعریف آن را زیاد در فضای مجازی شنیدیم. محیط سالمی برای حضور خانواده هاست. نظارت و حفاظت مناسبی انجام می شود. پارکینک بزرگ و مناسبی دارد. معماری ساخت این پارک جالب است. پپیشنهاد ام این است اگر از گروه های موسیقی سنتی در ساعات پرترافیک استفاده شود بسیار مناسب باشد. ضمن اینکه نیاز است با توجه به تازه احداث بودن آن، درختان بیشتری کاشت شود تا علاوه بر بهره مندی از فضای سبز آن از سایه آن نیز در روزهای گرم سال بهره برد.

قنبری بانوی ۲۲ ساله: نکایی هستم برای دومین بار به این پارک می آیم. زیبا ساخته شده و از امنیت بالایی برخوردار است کسی برای ما بانوان ایجاد مزاحمت نمی کند یا اگر مزاحمتی باشد نگهبانانی که حضور دارند به خوبی انجام وظیفه می کنند.

رضایی کارگر ساختمانی: والا من کارشناس این موضوع نیستم که بخواهم نظر بدهم اما با توجه به فهم خودم، احساس می کنم مکان خوبی برای تفریح و سرگرمی جوانان و حتی خانواده هاست. مسافت آن نزدیک و تقریبا مرکز شهر است و دسترسی به آن آسان است. این اقدامات شهرداری و آقای عبوری قابل تقدیر است. اگر پارک ملل و بوستان ولایت را از ساری بگیریم فکر نمی کنم مکان دیگری برای به این زیبایی برای اوقات فراغت شهروندان وجود داشته باشد.

علیرضا جوان جویای کار: زمانی که اینجا پادگان بود ۵ ماهی سرباز اینجا بودم امروز به اتفاق دوستانم آمدم تا خاطرات خدمتم را مرور کنم. فضای اینجا نسبتا خوب است می تواند بهتر شود. هم فضای سبز و هم امکانات آن جای کار دارد. به نظر من سر در ورودی آن با این پارک چندان تناسب ندارد، می توانست خلاقانه تر و بهتر از این باشد.

نتیجه گیری:

با توجه به نظرات شهروندان ساوری می توان گفت پروژه بوستان ولایت یکی از پروژه های مهم و ضروری مرکز استان مازندران است که به شدت مورد استقبال شهروندان و حتی مسافران قرار گرفت و نیاز است از ظرفیت های این پروژه –همچنان که شهروندان ساروی اشاره کردند- بهتر استفاده شود و نقاط ضعف آن که همان کمبود برخی امکانات و فضاها است در آینده نزدیک توسط شهردار جوان و با انگیزه ساری و تیم توانمندش مرتفع گردد./ نشریه تیرنگ


بخش نظرات بسته شده است .


تاريخ ۱۴ مهر ۱۳۹۷      
کد انحصاری خبر کد خبر: 41686      
چاپ این مطلب چاپ این مطلب