عناوین جدید
تبلیغات

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوزگزارش پاسخ نیوز:

پاسخ نیوز: یکی از مهم ترین همکاری های مثبت سازمان نصب دوربین های مدار بسته ترافیکی شهری و پایش تصویری در سطح استان است که در ادامه این گزارش می خواهیم به آن بپردازیم

پاسخ نیوز- مجید ساجدی فر: این سازمان کوشیده است با تأمین بسیاری از پیش نیازها و ابزارها، و افزایش دانش و آگاهی، بر چگونگی بهره گیری از ظرفیت ها و مدیریت صحیح امکانات دست یابد تا با ایجاد بستری مناسب در راستای توسعه پایدار و تجلی شعارهای مبتنی بر «اقتصاد مقاومتی» منشأ ثمرات پایدار باشد.

یکی از علل مهم توفیقات سازمان همیاری شهرداری ها، افزایش اعتماد شهرداران به سازمان همیاری است که این مهم، یکی از مناسب ترین و کوتاهترین راه های دسترسی به اهداف آتی و متعالی سازمان است. به گونه ای که بسیاری از شهرداری ها این سازمان را خانه دوم خویش می دانند تا بتوانند در سایه تعاملات دو جانبه در زمینه ارائه خدمات مشاوره ای، پیمانکاری و عمرانی بخصوص در زمینه اعمال ماده ۱۹، به اهداف مدنظر دست یابند.

 

فعالیت های اقتصادی و گردشگری سازمان

ورود به بخش های مختلفی نظیر «تهیه تجهیزات شهرداری ها از شرکت های داخلی، خرید تجهیزات آتش نشانی، پسماند، نصب دوربین های مدار بسته شهری و پایش تصویری، خرید و پخش قیر، ورود به حوزه های مختلف نفت و گاز، و بهره گیری از توانمندی های شرکت های دانش بنیان، از مهم ترین فعالیت های این سازمان در دستیابی به راه های تازه در جهت رونق بخشی به چهره اقتصادی سازمان است.

همچنین، توافق با بندر امیرآباد و اخذ مجوز ایجاد سیلو در حوزه غلات و گندم، اخذ مجوز ایجاد مجتمع شن و ماسه از شرق تا غرب استان در حوزه صنعت و معدن و ایجاد مؤسسه فناوری اطلاعات همیار در راستای ارائه خدمات رایانه ای به شهرداری های استان، بخش دیگری از فعالیت های این سازمان در حوزه صادرات و واردات است.

البته سازمان همیاری شهرداریهای استان، به خدمات ذکر شده بسنده نکرده و با ورود به حوزه های حمل و نقل و گردشگری، نشان داد در دستیابی به اهداف موردنظر جدی است از اینرو چندی پیش کلنگ ساخت یک مجتمع گردشگری، تفریحی و توریستی ۱۱۰ واحده در شهرستان فریدونکنار به زمین زده شد که قرار است طی دو سال، این مجمع به مرحله بهره برداری برسد.

خوشبختانه با تمهیدات اندیشیده شده و بازگشت بخش درآمدی صدور پروانه های ساختمانی (که مهمترین منبع درآمدی است) به چرخه اقتصادی سازمان، می توان به ادامه راه امیدوارتر بود و به تحقق فعالیت های اخیر این سازمان (انعقاد چندین تفاهمنامه اقتصادی و آموزشی، امضای قراردادهای ساخت و مشارکت، اندیشیدن جهت ارائه تمهیدات مناسب برای زدودن چهره استان از زباله و همکاری در زمینه اجرای چندین طرح شهرداری امیدوار بود.

 

تشریح اجرای پروژه سامانه هوشمند پایش تصویری در مازندران

یکی از مهم ترین همکاری های مثبت سازمان نصب دوربین های مدار بسته ترافیکی شهری و پایش تصویری در سطح استان است که در ادامه این گزارش می خواهیم به آن بپردازیم.

سازمان همیاری شهرداری های استان مازندران بر اساس دستورالعمل شورای امنیت ملی و ابلاغ استانداری مازندران، مسئول اصلی نصب دوربین های مدار بسته پایش تصویری در استان است.

 

جواد واحدی مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان مازندران درباره چند و چون اجرای این طرح بیان کرد: «یکی از وظایف ذاتی ما بر طبق اساسنامه، ارائه خدمات و پشتیبانی از شهرداریهای عضو به عنوان سهامداران سازمان است که در حال حاضر اجرای پروژه سامانه های هوشمند نظارت و پایش تصویری پروژه ای ترافیکی در سطح شهرهای استان به عنوان یکی از مهم ترین اولویت های شهری در صدر برنامه های سازمان به عنوان مجری طرح قرار گرفته است. طرحی که ضمن ایجاد امنیت و آرامش برای شهروندان، موجب نظم و انضباط در مدیریت شهری و حمل و نقل می گردد و به نوعی ترویج فرهنگ سازی جهت استفاده درست از امکانات و رعایت قوانین و مقررات محسوب می شود که پیگیری و اجرای این طرح با کلیه شهرداریهای هدف انجام شده است. در همین راستا تاکنون تیمی از کارشناسان این سازمان به منظور تسریع در فرآیند کار، جهت تشریح و توجیه اهمیت موضوع و همچنین ارائه و امضاء قرارداد به ۴۰ شهرداری از ۴۱ شهرداری هدف سطح استان عزیمت نموده و ضرورت اجرای پروژه سامانه هوشمند نظارت و پایش تصویری را ارائه نموده اند که از این تعداد با ۲۷ شهرداری از ۴۱ شهرداری هدف سطح استان قرارداد منعقد و جهت اجرا به شهرداریها ابلاغ گردیده است».

وی ادامه داد: «از میان شهرداری های هدف سازمان در این زمینه، اجرای پروژه در ۱۱ شهرداری شامل شهرهای ساری، آمل، ایزدشهر، محمودآباد، سرخرود، نکا، نوشهر، پل سفید، هچیرود، رامسر و بابلسر تا پایان سال ۱۳۹۶ خاتمه یافته و به بهره برداری خواهد رسید و مابقی شهرها نیز تا پایان سال ۱۳۹۷ مجهز به سامانه هوشمند نظارت و پایش تصویری خواهند شد. نحوه اجرای این طرح در شهرهای مختلف با توجه به اهمیت آن شهر متفاوت خواهد بود. مثلا بهره برداری پروژه پایش تصویری محمودآباد با توجه محیط ترافیکی این شهر به دلیل تردد بالای مسافرین و گردشگر پذیر بودن، ۱۴ دوربین مدار بسته پایش تصویری با هزینه ای بالغ بر ۶ میلیارد ریال در ۱۴ نقطه حساس و کلیدی شهر نصب شده که می توان به بسیاری از مشکلات ترافیکی و امنیتی این شهر فائق آمد. سیستم دوربین های نصب شده فعلی به صورت چرخشی ۱۸۰ درجه و رادیوئی می باشد که در آینده ای نزدیک به سیستم فیبر نوری مجهز خواهند شد و احقاق این امر علاوه بر افزایش سرعت در ثبت تصاویر، ارتقاء چشمگیر کیفیت را نیز به دنبال خواهد داشت».

واحدی به لزوم اجرای بهنگام و صحیح این طرح در سطح استان تأکید و تصریح کرد: «امید است به زودی شاهد اجرای کامل این پروژه ها و به دنبال آن ایجاد امنیت، آرامش وانضباط بیشتر در کلیه شهرستان های استان باشیم که در همین جا آمادگی کامل خود را در این راستا اعلام می نمائیم».

 

سرانجام مابقی پروژه های در دست اجرای سازمان

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان مازندران، درباره مابقی پروژه های در دست اجرای این سازمان، اظهار کرد: «خوشبختانه مشکلات مالی ما رو به افول نهاده و به زودی شاهد تقویت و پویایی این سازمان و در پی آن ارائه خدمات و امکانات شایسته تر به شهرداریهای استان خواهیم بود. به عنوان مثال ما با در اختیار گرفتن معادن چهارگانه استان پایلوت اصلی بهره برداری از این معادن هستیم و در این زمینه از تمامی توان خویش برای تأمین منابع مالی و اقتصادی استان بهره گیری خواهیم کرد یا اجرای پروژه ثبت تخلفات راهنمائی و رانندگی (در راستای اجرای ماده ۲۳ جرائم راهنمایی و رانندگی) قراردادی با یک شرکت معتبر به امضا خواهد رسید که با اجرای آن، علاوه برایجاد امنیت مضاعف در جاده ها و خیابان های سطح استان، تقویت مالی شهرداری ها را نیز در پی خواهد داشت که ان شاء الله نیز به زودی اطلاع رسانی مبسوطی انجام خواهد شد.

 

حرف آخر…

با توجه به آنچه بیان شد همکاری مسئولین ذیربط به خصوص آقای استاندار و معاون عمرانی وی، همچنین نقش شهرداری های استان، در تحقق اهداف و برنامه های سازمان همیاری شهرداری های مازندران انکارناپذیر، سازنده و اساسی است که امیدواریم در ادامه راه با تداوم همکاری ها و تعامل دست اندرکاران، گام های پیروزمندانه تری در جهت رفع مشکلات این عرصه برداشته شود./ روزنامه تیرنگ


بخش نظرات بسته شده است .


تاريخ ۱۴ مهر ۱۳۹۷      
کد انحصاری خبر کد خبر: 41691      
چاپ این مطلب چاپ این مطلب