عناوین جدید
تبلیغات

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوزیادداشت تیرنگ به بهانه 7 سال سازندگی عبوری در شهرداری ساری؛

پاسخ نیوز: گابریل گارسیا مارکز می گوید «برخی افراد از همه‌ی لقب‌های بزرگ، بزرگ‌ترند» شاید به همین خاطر است برای شهردار ساری پس از لقب هایی چون -مرد عملگرا، جوان اول ساری و نابغه ی شهرسازی- لقبی دیگر در نظر نگرفته اند.

پاسخ نیوز: گابریل گارسیا مارکز می گوید «برخی افراد از همه‌ی لقب‌های بزرگ، بزرگ‌ترند» شاید به همین خاطر است برای شهردار ساری پس از لقب هایی چون -مرد عملگرا، جوان اول ساری و نابغه ی شهرسازی- لقبی دیگر در نظر نگرفته اند.

مهدی عبوری (معاون صدا و سیمای وقت مازندران)، بیست و پنجم تیرماه سال ۹۱ در پی استیضاح شهردار سابق، و پس از نشست های متعدد اعضای شورای شهر ساری با رای هفت تن از اعضای شورا بعنوان سکاندار عمارت شهرداری مرکز استان انتخاب شد. انتخابی که در نوع خود و با توجه به اوضاع ساری یک ریسک بزرگ محسوب می شد و هجمه ها و فشارهای زیادی را متوجه حامیان عبوری جوان در شورای شهر ساخت. بسیاری نیز آن انتخاب را فرصتی مغتنم دانستند تا در آینده ای نزدیک، به زعم خودشان ناکارآمدی شهردار جوان ساری را همچون پتکی بر فرق او و حامیانش بکوبند…

روزی که عبوری بر کرسی شهرداری ساری تکیه زد کمتر کسی فکر می‌کرد این جوان بیش‌فعال و ماجراجو، بتواند با عملکردش، روزی در صدر اخبار استان قرار گیرد و زبانزد مردم کوچه و بازار و نقل محافل موافقان و مخالفان شود.

بنابراین آنچه که امروز و پس از گذشت ۷ سال، قابل انکار نیست محبوبیت عبوری در بین توده‌های مختلف مردم است. بسیاری این محبوبیت را ناشی از کار، تلاش و خدمات شبانه‌روزی آقای شهردار و تیمش در راستای بهبود چهره مرکز استان می‌دانند اما منتقدان عبوری محبوبیت حاصله را ناشی از بزرگنمایی خدمات و تبلیغات وسیع شهری برای خدمات معمولی و چشم‌سیرکن شهرداری تلقی می کنند و با -از پای‌بست ویران نشان دادن- خدمات و عملکرد شهرداری، سعی در نادیده گرفتن اقدامات انجام شده دارند.

ما در این مجال، قصد زیرسوال بردن منتقدان یا بزرگنمایی عملکرد شهرداری را نداریم و معتقدیم مهدی عبوری مثل هر انسان و مدیر دیگری، دارای مجموعه‌ای از قوت ها و ضعف‌ها است. با این تفاوت که توانایی‌های خود و تیمش را باور دارد، پر انرژی و خستگی ناپذیر است، اهل نالیدن و زاریدن نیست و درست در شرایطی که سایر مسئولان از اوضاع نامناسب اقتصادی و کسری بودجه و … می‌نالند، با تلاشی مضاعف و از راه‌‌ها و لابی های گوناگون، به در و دیوار می‌زند، حتی توی دهن شیر می‌رود تا بتواند وعده‌های خود را محقق سازد و دل مردم را شاد کند.

عبوری در این ۷ سال نشان داد در شرایطی که جذب اعتبار کاری دشوار است، آنقدری دستش چرب هست که به سر شهرش بمالد. نشان داد که راه برقراری ارتباط با بالادستی ها (مجلس، دولت، نهاد رهبری) را به خوبی بلد است. نشان داد می توان با تکیه بر سازندگی و عملگرایی، موجب حرکت قطار توسعه و سازندگی در همه شهرهای مازندران شد و نگاهی استانی داشت. نشان داد از آن دست مدیرانی نیست که پس از به آلاف و الوف رسیدن، شهرش را و دغدغه های مردم شهرش را فراموش کند. نشان داد با ایجاد اشتغال به اندازه توان مجموعه شهرداری، نسبت به غم مردمی که در شرایط نابسامان اقتصادی، جیب‌شان تار عنکبوت بسته، بی تفاوت نیست.

درست بخاطر همین تفاوت هاست که ساروی ها، عبوری را از صمیم وجدان شان دوست دارند، به او و تیم کاری اش احترام می گذارند و بدون توجه به انبوه نقدهای مغرضانه و تخریب های هدف دار، در ساختن و توسعه شهر، با او همکاری می کنند.

عبوری در حافظه ی تاریخی مردم ساری تا هنگاهی که ساری، ساری است و پروژه های گوناگون شهری از عمارت ابن شهر آشوب و پارک ملل گرفته تا بوستان ولایت و احداث زیرگذرها و پل های بزرگ و کوچک ساری پابرجاست، خواهد ماند./ روزنامه تیرنگ- مجید ساجدی فر


بخش نظرات بسته شده است .


تاريخ ۲۹ مهر ۱۳۹۷      
کد انحصاری خبر کد خبر: 41707      
چاپ این مطلب چاپ این مطلب