عناوین جدید
تبلیغات

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوزکاشی دبیر جمعیت زنان نواندیش مازندران در گفت و گو با تیرنگ؛

پاسخ نیوز: دبیر جمعیت زنان نواندیش مازندران، افزود: مشکلات اجتماعی را نه می شود پنهان کرد و نه می شود نادیده گرفت. چون در بستر اجتماع منجر به تبعات خاص خود می شود بنابراین هر چند انتظار از حوزه فوق الذکربه دلیل متولی بودن در این امر به مراتب بیشتر هست، ولی نیازمند عزم جدی همه اقشار جامعه  و نهادهای مرتبط است.

پاسخ نیوز-اشاره: کاشی دبیر جمعیت زنان نواندیش مسلمان مازندران از منتقدان جدی جمشیدی مدیرکل سابق امور بانوان و خانواده استانداری مازندران بود و معتقد بود در دوره مدیریت جمشیدی انتظارات حداقلی بانوان هم برآورده نشده است و عملکرد وی در نهایت موجب سرخوردگی بسیاری از بانوان مازندران شده است. وی در گفت و گو با تیرنگ، عملکرد سمیه قاسمی طوسی مدیرکل فعلی امور بانوان و خانواده استانداری مازندران را تاکنون مثبت ارزیابی می کند و در عین حال هشدار می دهد برنامه های این نهاد درباره بانوان، شامل فرسایش و گذر زمان نشود.

ماه سلطان کاشی از سال ۵۹ با ورود به حوزه اجتماعی و فعالیت در چند تشکل مردم نهاد، فصل جدید زندگی خود را آغاز کرد. فصلی که دو هدف مهم (بازیابی جایگاه بانوان در جامعه ی مردسالار و پیشگیری از معضلات اجتماعی) را منجر شد. حضور کمرنگ بانوان در عرصه های سیاسی او را بر آن داشت تا پس از ۲۱ سال کار در حوزه اجتماعی، با پذیرفتن مسئولیت ستاد بانوان آقای خاتمی در انتخابات سال ۸۰ پای به دنیای سیاست بگذارد و در نهایت توانست فعالیت های موثری در حوزه بانوان انجام دهد. عضویت در (حزب اتحاد ملت، شورای اصلاح طلبان ساری و شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان) از جمله فعالیت های این بانوی ساروی در عرصه سیاست است. کاشی، دانش آموخته ی پژوهشگری علوم اجتماعی است و «آموزش» را حلقه مفقوده بانوان و عاملی برای عدم تربیت انسان های توسعه نیافته می داند. وی در حال حاضر دبیر جمعیت زنان نواندیش مسلمان مازندران است و همواره از منتقدان جدی جمشیدی مدیرکل سابق امور بانوان و خانواده استانداری مازندران بود و معتقد بود در دوره مدیریت جمشیدی انتظارات حداقلی بانوان برآورده نشده است و در نهایت موجب سرخوردگی بسیاری از بانوان مازندران شده است. کاشی در گفت و گو با تیرنگ، عملکرد مدیرکل جدید امور بانوان و خانواده استانداری مازندران را تاکنون مثبت ارزیابی می کند و در عین حال هشدار می دهد برنامه های بانوان شامل فرسایش و گذر زمان نشود. با هم اظهارات خانم کاشی را می خوانیم:

ماه سلطان کاشی در گفت و گو با تیرنگ با بیان اینکه فکر می کنم با توجه به میزان زمان تصدی طوسی در این پست مدیریتی، ارزیابی و قضاوت عملکرد وی کمی زود باشد، گفت: اینکه خانم طوسی در همین مدت کوتاه، سعی در تعامل با سمن ها و افراد تاثیر گذار استان داشتند، قابل توجه است.

وی، افزود: در زمینه تعامل با افشار مختلف شاید هنوز انتظارات برخی از اقشار بانوان بر آورده نشده است. بنابراین به نظرم لازم هست معاونت متبوع در جهت هم افزایی و تعامل، برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت را طرح و اعلام نماید تا در طی دوران تصدی وی، شامل فرسایش و گذر زمان نشود.

دبیر جمعیت زنان نواندیش مازندران، تصریح کرد: چه بسا زنان توانمند و کارآمد که مانند یک سرباز تمایل دارند در عرصه اجتماعی بدون هیچ چشم داشتی فعال باشند، ولی بستر و زمینه این تعامل و همگرایی مهیا نیست. بنا براین چنانچه در این حوزه نگاه مشارکت و هم افزایی غالب باشد، قطعا شاهد گسترش مشارکت و شناخت نیروهای خدوم خواهد شد.

کاشی ادامه داد: طوسی علاقه مند هست که شاخص های  انسانی و اخلاقی در ظرفیت قانون اساسی را لحاظ کنند که قطعا این مساله نیازمند تیم قوی و تاتیر گذار و با همت زنان و مردانی است که دغدغه توسعه کشور را دارند. وضعیت کنونی کشور ایجاب می کند که دست اندر کاران امور اجرایی کشور وارد فاز عملیاتی شوند. مردم از جو شعار زده و بی حاصل خسته شده اند و انتظارشان به رویت نشستن خواسته های بحق شان است.

وی با بیان اینکه بانوان مازندران مسایل لاینحل زیادی داریم که نیازمند کار جهادی است، گفت: کودکان کار، خشونت علنی و پنهان علیه زنان، سالمندی، تعداد قابل توجه زنان خود سرپرست که نیازمند استقلال اقتصادی و فضای کار آفرینی هستند و مسایل و مشکلات حقوقی که گریبان زنان به خصوص زنان کم سواد و بیسواد را می فشارد از جمله معضلاتی است که به اعتقاد بنده باید به فوریت چاره ای یافت.

دبیر جمعیت زنان نواندیش مازندران، افزود: مشکلات اجتماعی را نه می شود پنهان کرد و نه می شود نادیده گرفت. چون در بستر اجتماع منجر به تبعات خاص خود می شود بنابراین هر چند انتظار از حوزه فوق الذکربه دلیل متولی بودن در این امر به مراتب بیشتر هست، ولی نیازمند عزم جدی همه اقشار جامعه  و نهادهای مرتبط است./ نشریه تیرنگ

گفت و گو: مجید ساجدی فر

 


بخش نظرات بسته شده است .


تاريخ ۵ آبان ۱۳۹۷      
کد انحصاری خبر کد خبر: 41764      
چاپ این مطلب چاپ این مطلب