عناوین جدید
تبلیغات

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوزبهاری نماینده ادوار مازندران در گفت و گو با تیرنگ؛

پاسخ نیوز: پیش بینی ما این است که اگر فردی بومی و از مرکز استان انتخاب شود به صلاح همه ی مازندران است. این انتظار ساروی ها و خواسته ی به حق آن ها است که پس از 40 سال و در دوره ای که مدیران خوبی دارند، کرسی استانداری به دست آن ها سپرده شود.

پاسخ نیوز: پس از معرفی محمد اسلامی استاندار مازندران به عنوان سرپرست وزارت راه و شهرسازی و بلاتکلیفی استانداری مازندران به سراغ دکتر عباسعلی بهاری نماینده ادوار مازندران در مجلس و فعال سیاسی مازندران رفتیم و نظر وی را در این باره جویا شدیم:

عباسعلی بهاری نماینده ادوار مازندران در گفت و گو با تیرنگ در ارتباط با آنچه که در استان اتفاق افتاده است، گفت: به اعتقاد من تغییرات زودهنگام استانداران برای مازندران امری طبیعی است، چون عمر استانداران در این استان معمولا کوتاه بوده است و شاید هیچ وقت به حد متداول و نرمال خود نرسیده است. این دفعه این موضوع، سکوی پرشی برای مهندس اسلامی شده است که تازه بر اوضاع استان مسلط شده بود و انتظار می رفت به بهره دهی برسد که چنین نشد.

وی افزود: به مصداق ضرب المل معروف شجاعت عباس(ع)  فخر حسین (ع) است» ما مازندرانی ها آدم های قانعی هستیم و به این بسنده می کنیم که استاندار استان ما به عنوان وزیر معرفی شده است که امیدوارم آقای اسلامی در مجلس رای بیاورد و در وزارتخانه موردنظر موفق باشد.

بهاری با بیان اینکه حقیقتا از دست اندرکاران و تصمیم گیرندگان این انتظار و توقع را داریم هرچه زودتر فکری برای مازندران بکنند، گفت: امیدواریم استانداری مطلوب، کاردان و کاربلد، بر مازندران بگمارند تا هرچه زودتر این استان از بلاتکلیفی در آید.

نماینده ادوار مازندران در مجلس، تصریح کرد: ما همیشه بر این عقیده و باوریم که استاندار بومی برای مازندران بهتر است اما متاسفانه شنیده ها حاکی از آن است که سیاست دولت بر بکارگیری نیروهای غیربومی است و این مسائل باعث تاسف ماست. انتظار ما این است حدالامکان از نیروهای بومی استفاده شود و در سطح استان مازندران افراد بسیاری هستند که کاربلدند و بر مسائل استان آشنا و مسلط هستند.

وی، ادامه داد: پس از ۴۰ سال از انقلاب اسلامی توقع داریم از نیروهای مرکز استان نیز استفاده شود که معمولا در این دهه ها نقش میزبان برای سایر افراد به عنوان استاندار داشتند. بنابراین امیدواریم تلاش شود از مرکز استان فردی انتخاب شود.

بهاری با اشاره به عملکرد تقریبا یکساله محمد اسلامی، بیان کرد: مدیریت در کشور به نحوه ای نیست که یک فرد تصمیم گیرنده و تاثیرگذار باشد بلکه نیاز است همه دستگاه ها متحد و منسجم باشند تا مدیریت پیش برود. بنابراین اگر مدیری ناموفق بود نمی توانیم داوری کنیم که حتما شخص مدیر مقصر است.

وی، افزود: حداقل خوبی آقای اسلامی این بوده است که به تنش های استان پایان داد. تا حد ممکن سعی کرد تنش زدایی کند و درگیری ها و حواشی استان را کاهش دهد. در مجموع می توان گفت آقای اسلامی یک مدیریت متوسط و متوسط به بالا داشته و نمی توانیم بگوییم ضعیف بوده است. بعضا نسبت به برخی مسائل برنامه های خوبی داشته اما زمان محدود، فرصت اجرا را به وی نداده است.

نماینده ادوار مردم ساری در مجلس، با اشاره به تغییرات اندک مدیران اسلامی گفت: تغییرات استانی به همان موضوعات کلی سیستم و کشور که بالاتر اشاره کردم مرتبط است و چندان تحت اختیار شخص استاندار نیست. آقای اسلامی ممکن است با خود اندیشیده باشد که هر کسی را بگمارد ممکن است مخالفان و ناراضیانی در پی داشته باشد و اینگونه در پی ثبات اوضاع استان بود. ضمن اینکه بسیاری از میران استان (معاونان استاندار، مدیران کل یا همان فرمانداران) از سوی برخی نمایندگان مجلس و دست اندرکاران کشوری و وزارتخانه حمایت می شوند که تا حدود بسیاری برداشتن یا جایگزین کردن آن ها دشوار و حتی ناممکن می سازد. در هر صورت فضا به گونه ای است که هرجور حرکت شود تنش هایی به دنبال خواهد داشت. آقای اسلامی با تثبیت نیروها سعی کرد از تنش های جدید جلوگیری کند و آرامشی نسبی در استان ایجاد کرد اگرچه به نظر من یک مدیر باید به این اندازه درایت داشته باشد که طبق نیاز های استان تصمیم به تغییر یا تثبیت مدیر بگیرد و آن تصمیم، حتی اگر تنش های بسیاری به دنبال داشته باشد نیاز است لحاظ شود. این نگاه باید اصل مدیریت باشد اما به دلیل همان نگاه مدیریتی حاکم بر کشور، معمولا مدیران ابتدا به تثثبیت خود می اندیشند بعد به تثبیت یا تغییر نیروها.

بهاری درباره احتمال انتخاب مجید حسین زادگان به عنوان سرپرست استانداری مازندران، گفت: پیش بینی ما این است که اگر فردی بومی و از مرکز استان انتخاب شود به صلاح همه ی مازندران است. این انتظار ساروی ها و خواسته ی به حق آن ها است که پس از ۴۰ سال و در دوره ای که مدیران خوبی دارند، کرسی استانداری به دست آن ها سپرده شود.  آقای حسین زادگان نیز با توجه به تجربه، توانایی ها و پتانسیل هایی که دارد از جمله افرادی است که می تواند در این پست قرار گیرد و فکر نمی کنم افراد دیگری از شهرها یا استان های دیگر توانمند تر از وی باشند. انتظار ما این است این بار این نکته لحاظ شود. حالا باید دید به قول معروف «یار که را خواهد و میلش به که باشد».

وی درباره احتمال انتخاب مهدی عبوری، اظهار کرد: فعلا در این باره چیزی نشیندیم. آقای عبوری نیز از گزینه های مطلوب مرکز استان است که اگر انتخاب شود فرد توانمندی است. البته به نظر می رسد جوها و سروصدای موجود در چنین تصمیم گیری هایی تاثیرگذار است. ساروی ها متاسفانه هر گروهی به دنبال رضایت کامل و منافع فردی و گروهی خود هستند و معمولا به تخریب هم می پردازند این بزرگترین مانع برای رشد مدیران مازندرانی در سطح کلان کشور است که آقای عبوری هم از این گزند در امان نماند. امیدوارم آنچه که به صلاح استان ما هست، اتفاق بیفتد./ روزنامه تیرنگ

 


بخش نظرات بسته شده است .


تاريخ ۵ آبان ۱۳۹۷      
کد انحصاری خبر کد خبر: 41782      
چاپ این مطلب چاپ این مطلب