عناوین جدید
تبلیغات

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز

پاسخ نیوز
پاسخ نیوز: همزمان با بيست و ششمين دوره هفته کتاب جمهوري اسلامي ايران با شعار «حال خوش خواندن» همايش« چهل جشن کتاب ، چهل شهر،چهل نويسنده » سه شنبه 29 ابان درمجتمع فرهنگی و هنری ارشاد مازندران برگزار مي‌شود.

پاسخ نیوز: همزمان با بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» همایش« چهل جشن کتاب ، چهل شهر،چهل نویسنده » سه شنبه ۲۹ ابان درمجتمع فرهنگی و هنری ارشاد مازندران برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اعلام این خبر گفت: این همایش با حضور دو نویسنده مطرح کشوری زهرا موسوی و پروین پناهی ، اعضای جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان و عموم علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برگزار می‌شود.

محمود شالویی عنوان کرد:هدف اصلی این باشگاه‌‌ها ایجاد جریان کتاب‌خوانی گروهی کودکان و نوجوانان است که طی آن با محیط کتاب‌فروشی، انتخاب و خرید کتاب ، مطالعه و بحث درباره کتاب،چرخش کتاب در میان همسالان، ارتباط با نویسنده، برقراری ارتباط مستقیم میان نویسندگان کودک و نوجوان با خوانندگان و… آشنا می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این طرح هریک از باشگاه ها کتابخوانی با پلاکاردهای مخصوص که نام باشگاه بر روی آن ثبت شده همراه با مربیان با سرود جشن کتاب وارد مکان برگزاری جشن می شوند .

در این طرح ابتدا داستانهایی از نویسندگان مطرح، برای کودکان به زبان کودکانه خوانده می شود و، پس از خواندن کتاب با همکاری بچه ها نمایشی با موضوع کتاب اجرا می شود .

هم چنین نمایندگان هریک از باشگاه ها سئولاتی را از نویسندگان مهمان برنامه در خصوص جام باشگاهها و فواید کتاب و کتابخوانی مطرح می کنند .

در ادامه مراسم کودکان می توانند برداشت خود را از کتاب خوانده شده به صورت نقاشی ارائه کنند .

خواندن شعر به صورت گروهی ،برگزاری مسابقه با عنوان بهترین جمله در خصوص کتاب ،نقاشی روی دیوار یا بوم از دیگر برنامه های اجرایی این طرح است .

در پایان هدایایی به رسم یادبود جشن کتاب به اعضاء باشگاه ها اهداء خواهد شد .


بخش نظرات بسته شده است .


تاريخ ۲۹ آبان ۱۳۹۷      
کد انحصاری خبر کد خبر: 41848      
چاپ این مطلب چاپ این مطلب